יום חמישי, 2 באוגוסט 2012

מושב הקיץ של הכנסת. דוח על עבודתה הפרלמנטארית והציבורית של חה"כ ד"ר מרינה סולודקין (מאי – יולי 2012)


          ב-30.05.12 אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית את הצעת החוק שעל פיה שירותי הרווחה חייבים להתחשב בשפת אמו של הקטין ובעורך חיים של משפחתו הביולוגית כשהם בוחרים מסגרת חוץ ביתית עבור קטין שהוצא ממשפחתו. במהלך החודשים מאי-יולי 2012 הגישה חה"כ סולודקין 10 הצעות חוק, כולל הצעת חוק שעל פיה חייבים השוטרים בעת מעצר חשוד בביצוע פשע חמור להקריא לו את זכויותיו: זכות לשמור על שתיקה, זכות לייצוג על ידי עו"ד וכו' (דהיינו, נוסח שידוע בארה"ב כ"נוסח מירנדה").
          מפברואר 2009 הגישה חה"כ סולודקין 149 הצעות חוק (22 מהן הוגשו בשנית), 21 שאילתות לשרים, 18 הצעות לסדר היום, 18 בקשות לדיון מהיר ו-36 בקשות לקיים דיון בוועדת הכנסת. במהלך מושב הקיץ הוגשו 4 שאילתות: לשר החוץ – על השחתת פסלו של ראול וולנברג בבודפשט (נענתה ב-30.05); לשר הרווחה – על הגדלת קצבת שר"מ (שירותים מיוחדים) לעיוורים (נענתה ב-18.07); 2 שאילתות לשרי הפנים ולביטחון הפנים – על גניבת זהות אזרחים על ידי נוכלים (שר הפנים ענה ב-30.07). כמו כן, הוגשו: הצעה דחופה אחת לסדר היום, 2 בקשות לדיון מהיר ו-3 בקשות לקיים דיון בוועדות הכנסת. על פי יזמתו של יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה חה"כ אורי אריאל מונתה חה"כ סולודקין ליו"ר וועדת משנה לענייני רווחה בוועדה לענייני ביקורת המדינה. במהלך חודש יולי קיימה וועדת משנה 3 ישיבות: "מקרים של מוות התלמידים במהלך טיולים של בתי הספר"; "דוח מבקר המדינה על שיקום רפואי לקשישים"; "הוצאת ילדים ממשפחות נורמטיביות על ידי שירותי הרווחה".
          מרינה סולודקין נאמה 5 פעמים מעל בימת הכנסת במהלך מושב הקיץ: בדיון על הצעת חוק שלה המעניקה לאימהות חד-הוריות עולות זכות לקבלת דיור ציבורי לאחר 10 שנות חיים בישראל (נפלה בהצבעה בקריאה טרומית בפעם השנייה – 2.05); בדיון על הצעת חוק ממשלתית נכי רדיפות הנאצים ונכי המלחמה בנאצים (תיקוני חקיקה) (7.05); בדיון על הצעת חוק על התחשבות בשפת אמו של הקטין ובעורך חייו של משפחתו. פעמיים היא נאמה במהלך הדיונים על שתי הצעות חוק שלה שהפכו להצעות רגילות לסדר היום: הצעת חוק איסור הפרעה לבחירות (תיקוני חקיקה); הצעת חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו (תיקון – שוויון בין המינים). מפברואר 2009 חה"כ סולודקין נעמה 88 פעמים במליאת הכנסת.
          ב-9 למאי היא השתתפה בצעדת וותיקי מלחמת העולם השנייה לכבוד 67 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית. ב-12.06 התקיימה בכנסת הישיבה ה-10 של השדולה הפרלמנטארית "המאבק כנגד הוצאת ילדים ממשפחות ומהורים נורמטיביים על ידי שירותי הרווחה" שחה"כ סולודקין עומדת בראשה. במהלך מושב הקיץ היא השתתפה ב-3 אירועים שהוקדשו ל-100 שנה להולדתו של ראול וולנברג. התקיימו 2 פגישות עם שרים: עם שר הרווחה משה כחלון (16.05) ועם שר החוץ אביגדור ליברמן (9.07). מרינה סולודקין קיימה קבלת קהל באשקלון ב-24.06. ב-20.06 השתתפה בכינוס חירום בנושא "מצב המגדר בזירה הפוליטית העכשווית" במכון ון ליר בירושלים. בחודשים מאי-יולי השתתפה חה"כ סולודקין ב-8 אירועים של תנועת "קדימה", כולל כנס בנושא "תעודת הזהות של קדימה" (רמת גן, 14.06) ודיון בנושא "תקציב המדינה לשנת 2013" (מטה המפלגה, 30.07).
          מתחילת הקדנציה התקבלו בלשכתה של חה"כ סולודקין כ-8800 מכתבים ואלפי פניות  בטלפון, כולל כ-600 מכתבים ומאות פניות בטלפון שהתקבלו במהלך מושב הקיץ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה